IDT71P72804S200BQ
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165CABGA
Catalog
Memory
DataSheet
IDT71P72804S200BQ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, QDR II
Memory Size:18Mb (1M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:7.88 ns
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)