AT49F002A-55TI
Description
IC FLASH 2MBIT PARALLEL 32TSOP
DataSheet
AT49F002A-55TI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Technology:FLASH
Memory Size:2Mb (256K x 8)
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)