AT93C66AY6-10YH-1.8-T
Description
IC EEPROM 4KBIT SPI 8MINI MAP
DataSheet
AT93C66AY6-10YH-1.8-T PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Technology:EEPROM
Memory Size:4Kb (512 x 8, 256 x 16)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:2 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:10ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)