CY7C0831AV-133BXI
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 144FBGA
DataSheet
CY7C0831AV-133BXI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:2Mb (128K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)