CY7C09579V-83AXI
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
DataSheet
CY7C09579V-83AXI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:1.152Mb (32K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:83 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:6 ns
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)