AT25010AN-10SU-1.8-T
Description
IC EEPROM 1KBIT SPI 20MHZ 8SOIC
DataSheet
AT25010AN-10SU-1.8-T PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Technology:EEPROM
Memory Size:1Kb (128 x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:20 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)