SST25VF064C-80-4C-Q2AE
Description
IC FLASH 64MBIT SPI/DUAL 8WSON
DataSheet
SST25VF064C-80-4C-Q2AE PDF
Type Description
Series:SST25
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Technology:FLASH
Memory Size:64Mb (8M x 8)
Memory Interface:SPI - Dual I/O
Clock Frequency:80 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:2.5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)