AT45DB161B-CI-2.5
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
IC FLASH 16MBIT SPI 15MHZ 24CBGA
DataSheet
AT45DB161B-CI-2.5 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Technology:FLASH
Memory Size:16Mb (528 Bytes x 4096 pages)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:15 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:14ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)