AT93C66AY1-10YI-2.7
Description
IC EEPROM 4KBIT SPI 2MHZ 8MAP
DataSheet
AT93C66AY1-10YI-2.7 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:EEPROM
Memory Size:4Kb (512 x 8, 256 x 16)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:2 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:10ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)