AT93C46-10SI-1.8
Description
IC EEPROM 1KBIT SPI 2MHZ 8SOIC
DataSheet
AT93C46-10SI-1.8 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:2 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:10ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)