IDT6116SA45TP
Description
IC SRAM 16KBIT PARALLEL 24DIP
DataSheet
IDT6116SA45TP PDF
Access Time:45 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:24-DIP (0.300", 7.62mm)