25LC010AT-H/SN16KVAO
Description
IC EEPROM 1KBIT SPI 10MHZ 8SOIC
DataSheet
25LC010AT-H/SN16KVAO PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100
Package:Tape & Reel (TR)
Technology:EEPROM
Memory Size:1Kb (128 x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:10 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)