CY7C1325G-100AXCT
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1325G-100AXCT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:4.5Mb (256K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:8 ns
Voltage - Supply:3.15V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)