AT49F1024A-45VL
Description
IC FLASH 1MBIT PARALLEL 40VSOP
DataSheet
AT49F1024A-45VL PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Technology:FLASH
Memory Size:1Mb (64K x 16)
Write Cycle Time - Word, Page:50µs
Access Time:45 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:40-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)