CY7C1363C-133AJXCT
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1363C-133AJXCT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:9Mb (512K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:6.5 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)