IS61LPD51236A-200B3-TR
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165PBGA
DataSheet
IS61LPD51236A-200B3-TR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:18Mb (512K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.1 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)