AT49F040A-55JI
Description
IC FLASH 4MBIT PARALLEL 32PLCC
DataSheet
AT49F040A-55JI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:FLASH
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:40µs
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)