SST25PF040CT-40E/MF18GVAO
Description
IC FLASH 4MBIT SPI 40MHZ 8WDFN
DataSheet
SST25PF040CT-40E/MF18GVAO PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100, SST25
Package:Tape & Reel (TR)
Technology:FLASH
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:40 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.3V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)