SST26VF016BT-80E/MF70SVAO
Description
IC FLASH 16MBIT SPI/QUAD 8WDFN
DataSheet
SST26VF016BT-80E/MF70SVAO PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100, SST26 SQI®
Package:Tape & Reel (TR)
Technology:FLASH
Memory Size:16M (2M x 8)
Memory Interface:SPI - Quad I/O
Clock Frequency:80 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:1.5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.3V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)