AT27BV512-90TC
Description
IC EPROM 512KBIT PARALLEL 28TSOP
DataSheet
AT27BV512-90TC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Access Time:90 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TC)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)