STK12C68-SF45I
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC NVSRAM 64KBIT PARALLEL 28SOIC
DataSheet
STK12C68-SF45I PDF
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:45ns
Access Time:45 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-SOIC (0.342", 8.69mm Width)