70V7519S133DRI
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 208PQFP
Catalog
Memory
DataSheet
70V7519S133DRI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:9Mb (256K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4.2 ns
Voltage - Supply:3.15V ~ 3.45V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)