25LC160DT-E/SN16KVAO
Description
IC EEPROM 16KBIT SPI 5MHZ 8SOIC
DataSheet
25LC160DT-E/SN16KVAO PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100
Package:Tape & Reel (TR)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:5 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)