STK12C68-PF45
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC NVSRAM 64KBIT PARALLEL 28DIP
DataSheet
STK12C68-PF45 PDF
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:45ns
Access Time:45 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:28-DIP (0.300", 7.62mm)