CY7C1480V33-200AXCT
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1480V33-200AXCT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:72Mb (2M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)