AT25HP512-10CI-1.8
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
IC EEPROM 512KBIT SPI 10MHZ 8LAP
DataSheet
AT25HP512-10CI-1.8 PDF
Technology:EEPROM
Memory Size:512Kb (64K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:10 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:10ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)