AT27C516-55JI
Description
IC EPROM 512KBIT PARALLEL 44PLCC
DataSheet
AT27C516-55JI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:EPROM - OTP
Memory Size:512Kb (32K x 16)
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)