PC28F512P33TF0
Manufacturer
Micron Technology
Catalog
Memory
DataSheet
PC28F512P33TF0 PDF
Type Description
Series:Axcell™
Package:Tray
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:FLASH
Technology:FLASH - NOR
Memory Size:512Mb (32M x 16)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:52 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:95ns
Access Time:95 ns
Voltage - Supply:2.3V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)