IS61LPS12836A-200B2LI
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 119PBGA
DataSheet
IS61LPS12836A-200B2LI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:4.5Mb (128K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.1 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)