IS42S32400B-7TLI
Manufacturer
ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)
VIGOR # :
Description
IC DRAM 128MBIT PAR 86TSOP II
Catalog
Memory
DataSheet
IS42S32400B-7TLI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:DRAM
Technology:SDRAM
Memory Size:128Mb (4M x 32)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:143 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:5.4 ns
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)