7130SA55P
Description
IC SRAM 8KBIT PARALLEL 48DIP
DataSheet
7130SA55P PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:48-DIP (0.600", 15.24mm)