AT45D011-JI
Description
IC FLASH 1MBIT SPI 15MHZ 32PLCC
DataSheet
AT45D011-JI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:FLASH
Memory Size:1Mb (264 Bytes x 512 pages)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:15 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:15ms
Access Time:-
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)