CY6264-55SNXIT
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 64KBIT PARALLEL 28SOIC
DataSheet
CY6264-55SNXIT PDF
Type Description
Series:MoBL®
Package:Tape & Reel (TR)
Technology:SRAM - Asynchronous
Memory Size:64Kb (8K x 8)
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)