M27W401-80F6
Description
IC EPROM 4MBIT PARALLEL 32CDIP
DataSheet
M27W401-80F6 PDF
Technology:EPROM - OTP
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Access Time:80 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:32-CDIP (0.600", 15.24mm) Window