AT27BV020-90JC
Description
IC EPROM 2MBIT PARALLEL 32PLCC
DataSheet
AT27BV020-90JC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:EPROM - OTP
Memory Size:2Mb (256K x 8)
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:90 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TC)