MT40A256M16GE-062E:B
Manufacturer
Micron Technology
VIGOR # :
Description
IC DRAM 4GBIT PARALLEL 96FBGA
Catalog
Memory
DataSheet
MT40A256M16GE-062E:B PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:DRAM
Technology:SDRAM - DDR4
Memory Size:4Gb (256M x 16)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:1.6 GHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.14V ~ 1.26V
Operating Temperature:0°C ~ 95°C (TC)