M27W201-80N6
Description
IC EPROM 2MBIT PARALLEL 32TSOP
DataSheet
M27W201-80N6 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Technology:EPROM - OTP
Memory Size:2Mb (256K x 8)
Access Time:80 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)