M27W512-100N6
Manufacturer
STMicroelectronics
VIGOR # :
Description
IC EPROM 512KBIT PARALLEL 28TSOP
Catalog
Memory
DataSheet
M27W512-100N6 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:EPROM
Technology:EPROM - OTP
Memory Size:512Kb (64K x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:100 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)