SST25VF080B-80-4C-QAE
Description
IC FLASH 8MBIT SPI 80MHZ 8WSON
DataSheet
SST25VF080B-80-4C-QAE PDF
Type Description
Series:SST25
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Technology:FLASH
Memory Size:8Mb (1M x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:80 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:10µs
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)