CYD18S72V18-200BBXI
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 256FBGA
DataSheet
CYD18S72V18-200BBXI PDF
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:18Mb (256K x 72)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.3 ns
Voltage - Supply:1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)