AT49F001NT-55PC
Description
IC FLASH 1MBIT PARALLEL 32DIP
DataSheet
AT49F001NT-55PC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:FLASH
Memory Size:1Mb (128K x 8)
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TC)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:32-DIP (0.600", 15.24mm)