IDT71P73804S167BQ
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165CABGA
DataSheet
IDT71P73804S167BQ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - DDR2
Memory Size:18Mb (1M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:8.4 ns
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)