25LC1024-E/SM16KVAO
Description
IC EEPROM 1MBIT SPI 20MHZ 8SOIJ
DataSheet
25LC1024-E/SM16KVAO PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100
Package:Tube
Technology:EEPROM
Memory Size:1Mb (128K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:20 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:6ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)