AT49F002N-55PI
Description
IC FLASH 2MBIT PARALLEL 32DIP
DataSheet
AT49F002N-55PI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:FLASH
Memory Size:2Mb (256K x 8)
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:32-DIP (0.600", 15.24mm)