SST26VF032A-80-5I-S2AE
Description
IC FLASH 32MBIT SPI/QUAD 8SOIC
DataSheet
SST26VF032A-80-5I-S2AE PDF
Type Description
Series:SST26 SQI®
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Technology:FLASH
Memory Size:32Mb (4M x 8)
Memory Interface:SPI - Quad I/O
Clock Frequency:80 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:1.5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)