AT45D081-TC
Description
IC FLASH 8MBIT SPI 10MHZ 28TSOP
DataSheet
AT45D081-TC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Technology:FLASH
Memory Size:8Mb (264 Bytes x 4096 pages)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:10 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:14ms
Access Time:-
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TC)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)