AT45D011-SC
Description
IC FLASH 1MBIT SPI 15MHZ 8SOIC
DataSheet
AT45D011-SC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:FLASH
Memory Size:1Mb (264 Bytes x 512 pages)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:15 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:15ms
Access Time:-
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TC)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)