70V5388S166BC
DataSheet
70V5388S166BC PDF
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Quad Port, Synchronous
Memory Size:1.125Mb (64K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.2 ns
Voltage - Supply:3.15V ~ 3.45V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)