70T3599S166DR
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 208PQFP
DataSheet
70T3599S166DR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:4.5Mb (128K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.6 ns
Voltage - Supply:2.4V ~ 2.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)