AT25HP512-10PI-1.8
Description
IC EEPROM 512KBIT SPI 10MHZ 8DIP
DataSheet
AT25HP512-10PI-1.8 PDF
Technology:EEPROM
Memory Size:512Kb (64K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:10 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:10ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:8-DIP (0.300", 7.62mm)